NELER

YAPIYORUZ?

Toplam 46.500 tl değerinde ödül!

Kayıtlı her koşucuya sağlık sigortası!

Her kategorileride ilk 3’e girenlere gelecek yılki yarışta otomatik katılım hakkı!
 

Herkese açık, ücretsiz fonksiyonel fitness, zumba, spinning, yoga etkinlikleri!

Hediye çantalar (tişört, havlu, protein bar, su matarası)
 

Her koşucu için Bozcaada İlköğretim Okulu’na 1 adet kitap bağışı!
 

Bozcaada’da atılan her 100 bin adıma, koşamayan çocuklarımız için 1 tekerlekli sandalye!

GENEL

BİLGİLER

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bozcaada Kaymakamlığı, Bozcaada Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu, Bozcaada Turizm İşletmeleri Derneği işbirliği ile düzenlenen ilk Bozcaada koşusu olacak.

 

Adada artık sadece asfaltta değil bağların arasından da geçerek Bozcaada güzelliklerinin deneyimlenebildiği patikalar da parkura dahil edildi.
 

ULAŞIM

Otobüs Anadolu yakası Kadıköy Evlendirme dairesi yanından (Hasanpaşa) 13.09.2019 Cuma günü 13:00 ve 17:00 saatlerinde 2 sefer halinde hareket edecek, Geyikli Bozcaada iskelesine kadar gidecektir. Dönüş 15.09.2019 Pazar günü Geyikli iskelesinden 16:00'da yapılacaktır. Katılacak yolcuların ad/soyad ve telefon numarası bilgilerini çıkış saati bildirerekinfo@runtheislandbozcaada.com 'dan tarafımıza 08.09.2019 tarihine kadar bildirmeleri önemle rica olunur.

 

Ulaşım koşu katılımcıları için ücretsiz, diğer misafirler için ise 100 TL'dir.

RUN THE ISLAND servisleri ile adaya araç kullanmadan ulaşmak isteyen misafirler, aynı yolla dönüşte de İstanbul’a rahatlıkla ulaşabileceklerdir. 

YARIŞMA

KURALLARI

GENEL KONULAR :

 

 

 1. Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.

 2. Yarışma kulüplü, ferdi ve yabancı uyruklu lisanslı sporculara açık olacaktır.

 3. Yabancı uyruklu sporcular Türkiye vizesi geçmemiş olmak kaydıyla ve pasaportlarını ibraz etmek koşuluyla yarışmalara katılabileceklerdir.

 4. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.

 5. Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, ulaşım, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini, çip sistemi kurulumu yarışmayı düzenleyen 73 Organizasyon ve Gd Academia tarafından sağlanacaktır.

 6. Yüklenici firma yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve cd’ye kayıtlı olarak hakem çizelgeleri ile birlikte teknik delegeye teslim edecektir.

 7. Tüm organizasyon 73 Organizasyon ve Gd Academia’ya ait olup, teknik konular Türkiye Atletizm Federasyonu ve Çanakkale Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.

 8. Müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcular ödül töreninde organizatörün verdiği günün anlam ve önemini belirten formayı giymek zorundadır. 

 9. Göğüs numaraları ve koşu kitleri dağıtım bilgisi önümüzdeki günlerde internet sitemizden duyurulacaktır. Toplu numara dağıtımı yapılmayacak olup, konuya ilişkin organizasyon yetkililerine ısrar edilmemelidir.

 10. Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

 11. Aktivite ve Maraton esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvaffakatname dolduracaklardır.

Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2019 yılı “13-14 Eylül Run The Island Bozcaada” öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, hasar ve ölüm durumlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu kabul ediyor ve ayrıca şahsıma ait 2019 yılı“13-14 Eylül Run The Island Bozcaada” da çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım taktirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.​

TOPLANMA YERİ :

Yarışmacılar 10K ve 21K için çıkış noktası olan Ayazma Plajı önünde, Tırmanma etabı için Göztepe mevkiinde yarışma öncesi toplanacaklardır.

DİSKALİFİYE :

Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergahından çıkılması, güzergahın değiştirilmesi, göğüs numarasının göğüs hizasında takılmaması ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına sebep olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir. Parkurun belli noktalarında yarışma anı kameralarla izlenecektir.

KİŞİSEL EŞYALAR :

Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

İRTİBAT :

+90 530 310 61 27

 • White Instagram Icon
 • White Facebook Icon